سلامت کودک

رنگ لباس کودکان

9k=

انتخاب رنگ لباس کودکان

به طور کلی رنگ یکی از عواملی است که باعث می‌شود تا در اولین نگاه از بک لباس خوشمان بیاید. چنین می‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین عوامل و معیارها در انتخاب و طراحی لباس کودکان، انتخاب رنگ لباس می‌باشد. همچنین با توجه به این که کودکان به سرعت رشد می‌کنند، طراحان لباس و تولید کنندگان عمده لباس کودکان همواره به رنگ و تنوع آن توجه می‌کنند.

در واقع یکی از مهم‌ترین نگرانی‌ها و دغدغه‌های والدین در زمان خرید لباس برای نوزاد و کودک خود، رنگ بندی و ترکیب لباس می‌باشد. هر رنگ یک مفهوم خاص را می‌رساند. به همین جهت، برای زیباتر شدن کودک، انتخاب رنگ مناسب بسیار حائز اهمیت است و قابل تأمل می‌باشد. به عنوان نمونه برای کودکانی با رنگ پوست سفید، خرید لباس بچگانه با رنگ‌های روشن، مناسب‌تر می‌باشد.

ما در این مقاله به معرفی رنگ شناسی و روانشناسی رنگ‌ها در لباس کودک می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

ترکیب رنگ‌های روشن در لباس کودکان
یکی از بهترین و مناسب‌ترین ترکیب رنگ‌ها برای لباس کودکان، رنگ‌های روشن می‌باشد. در واقع رنگ‌های روشن، کودک شما را همانند فرشته‌ای خوش چهره و دوست داشتنی نشان خواهند داد. کامل‌ترین و خالص‌ترین رنگ به ویژه برای کودکان، رنگ سفید می‌باشد. رنگ سفید می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها در انتخاب لباس کودکان باشد. چرا که استفاده از این رنگ، حس آرامش و امید را افزایش داده و کودک شما را به مانند گلی معصوم نشان می‌دهد.

علاوه بر این، این رنگ لباس در بهداشت و سلامت کودک شما نیز تأثیر گذار است. به این دلیل که لکه و ناپاکی لباس کودک را سریعتر و راحت‌تر نشان می‌دهد و می‌توان به سرعت تشخیص داد که کاملاً تمیز شده است یا نه. بنابراین در صورتی که به دنبال یک رنگ مناسب برای لباس کودکان خود هستید، می‌توانید از رنگ سفید بهره ببرید. این رنگ در لباس بچگانه می‌تواند تأثیر مثبتی هم بر روی او و هم والدین داشته باشد. در ادامه نمونه‌ای از طرح‌های زیبا برای لباس بچگانه با ترکیب رنگ‌های روشن را بررسی می‌کنیم.

رنگ لباس کودکان

همچنین مطالعه کنید: شست و شوی لباس کودک

روانشناسی در انتخاب رنگ لباس بچگانه

یکی از عوامل بسیار مهمی که در زمان انتخاب و خرید لباس برای کودکان باید به آن توجه کنید، روان شناسی رنگ می‌باشد. چرا که هر کودکی با توجه به سن، جنس و حلقه دوستان همسن و سالش، نیازهایی دارد که باید در هنگام انتخاب رنگ لباس، به آن‌ها دقت شود. بنابراین در قدم اول باید روان شناسی رنگ را خیلی خوب بشناسید.
تقریباً می‌توان گفت که رنگ‌های دخترانه و پسرانه، تفکیک شده هستند. اما این امر به آن معنا نیست که تخطی از آن‌ها کار خیلی بدی باشد. حتی گاهی اوقات خوب است که لباس آبی به تن دخترتان و یا یک پیراهن مردانه فسقلی قرمز را به تن پسرتان کنید.روانشناسی در انتخاب رنگ لباس بچگانه

نکته:
یکی دیگر از نکاتی که باید بدانید این است که لباس‌هایی را برای کودکتان تهیه کنید که هم ‌سطح دوستانشان باشند. به خصوص آن لباس‌هایی که کودکتان در مهدکودک یا مدرسه تن می‌کنند، بهتر است تا هم سطح لباس‌های دوستانش باشند. دقت کنید که هیچ وقت کودکتان را با سر و وضعی آشفته یا بر عکس لباسی خیلی مجلل و گران ­قیمت بین دوستانش نبرید. به او اجازه دهید تا در کنار دوستان خود از دنیای کودکی لذت ببرد.
در کنار این عوامل، دو ترکیب رنگی متفاوت برای لباس کودکان می‌توان عنوان کرد. ترکیب رنگ‌های سرد و گرم در لباس‌های کودکان چگونه است و چه تأثیری بر آن‌ها می‌گذارد؟ در ادامه مطلب این موضوع را بررسی می‌کنیم.ترکیب رنگ های لباس کودکان

رنگ لباس کودکان
همچنین مطالعه کنید: اندازه گیری لباس کودک

ترکیب رنگ‌های سرد در لباس

به طور کلی رنگ‌هایی چون سبز، بنفش و آبی از رنگ‌های سرد هستند و می‌توانند احساسات مخصوص به خود را در کودک ایجاد کنند و بر روی رفتار او تأثیر بگذارند. به عنوان مثال: رنگ سبز باعث می‌شود تا یگانگی وجود انسان با طبیعت در وجود کودک شما شکل بگیرد.

در حقیقت این رنگ به او حس رشد و نو شدن را القا می‌کند. از طرفی رنگ آبی حس پرواز و صلح و آرامش را به وجود می‌آورد و سبب کم شدن سرعت ضربان قلب و تنفس می‌شود. همچنین آبی تیره نیز حس اعتماد به نفس را در کودک شما ایجاد خواهد کرد.

ترکیب رنگ‌های گرم در لباس بچگانه
رنگ‌هایی چون قرمز، نارنجی، زرد و قهوه‌ای در دسته‌بندی رنگ‌های گرم قرار دارند. این رنگ‌ها در واقع رنگ‌هایی انرژی بخش بوده و شادی و آرامش را در درون انسان به وجود می‌آورند. یکی از رنگ‌های اصلی که در در دستهٔ رنگ‌های گرم قرار می‌گیرد، رنگ قرمز است. حتی می‌توان گفت که رنگ قرمز از نخستین رنگ‌هایی است که نوزاد به آن عکس العمل نشان می‌دهد.

این رنگ سبب ایجاد هیجان شده و میزان انرژی بدن را بالا خواهد برد. از این رو حضور این رنگ در لباس کودکان، می‌تواند شور و هیجان کودک شما را بیشتر از پیش نماید. در واقع بهتر است تا از این رنگ لباس‌ها به عنوان لباس بازی کودک استفاده کرد.

همچنین توجه کنید که این رنگ‌ها برای کودکانی که بیش فعالی دارند، اصلاً مناسب نمی‌باشد. چرا که حضور بیش از حد رنگ‌های گرم در لباس‌هایشان ممکن است بیش فعالی آن‌ها را شدیدتر کند. برای خنثی کردن این عامل، می‌توانید به مقدار کمی ترکیب این رنگ را با رنگ‌های آرامش ‌بخشی مانند آبی استفاده نمایید.

منابع ninibakids

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *